Köksfläkt Glasgow 60cm svart
60cm
Elegant design
Thermex Glasgow är en väggmonterad köksfläkt med modern formgivning och ett pris som gör den lätt att välja. Den finns i 60 cm eller 80 cm bredd för att passa olika spishällar och kökslösningar. Fläkten har en integrerad motor med en maximal kapacitet på upp till 543 m³/h, vilket ger effektiv bortförsel av matos i vardagen. Ett bra val för dig som vill kombinera stilren design med solida specifikationer i en väggmodell.
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Köksfläkt |
| Montering | Vägghängd |
| Färg | Svart |
| Energiklass (A-G) | A+ |
| Energiförbrukning per år | 17 kWh/år |
| Ljudnivå | (dB) 64 |
| Ljudnivåklass (A-D) | |
| Belysning | Ja |
| Typ av belysning | Led |
| Typ av styrning | Touchpanel av glas |
| Wifi | Nej |
| Trådlös koppling mellan kompatibel häll och fläkt | Nej |
| Motortyp | |
| Fettfilter | Metallfilter |
| Antal hastighetsinställningar | 3 st |
| Luftmängd | 543 m³ |
| Luftflöde vid minimihastighet under normalt bruk ( | 43 m³/tim |
| Luftflöde vid maximihastighet under normalt bruk | 543 m³/tim |
| Kapacitet intensivläge | m³/h |
| Min höjd | mm |
| Max höjd | 1150 mm |
| Stosdimension | 150 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 1150 mm |
| Djup | 375 mm |
| Vikt | 14,5 kg |
| Garantitid | (år) 2 |
