Köksfläkt LC67BIP50
Siemens IQ500 köksfläkt
Väggmonterad köksfläkt med stilren form och hög kapacitet för effektiv borttransport av matos och ånga. Den tysta högprestandamotorn ger en imponerande extraktionshastighet som hjälper till att hålla köket fräscht även vid intensiv matlagning. Integrerad LED-belysning ger bra arbetsljus över hällen. När det behövs finns ett intensivläge som tillfälligt ökar effekten för att snabbt reducera kraftiga matluktproblem. Fläkten styrs via touchControl för smidig och lättöverskådlig hantering.
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Köksfläkt |
| Montering | Väggmonterad |
| Färg | Rostfri/Svart |
| Energiklass (A-G) | A |
| Energiförbrukning per år | 35 kWh/år |
| Ljudnivå | (dB) 61 |
| Ljudnivåklass (A-D) | |
| Belysning | Ja |
| Typ av belysning | Led |
| Typ av styrning | Touchkontroll |
| Wifi | Nej |
| Trådlös koppling mellan kompatibel häll och fläkt | Nej |
| Motortyp | |
| Fettfilter | Metallfilter |
| Antal hastighetsinställningar | 5 st |
| Luftmängd | m³ |
| Luftflöde vid minimihastighet under normalt bruk ( | 409 m³/tim |
| Luftflöde vid maximihastighet under normalt bruk | 414 m³/tim |
| Kapacitet intensivläge | 657 m³/h |
| Min höjd | 614 mm |
| Max höjd | 1064 mm |
| Stosdimension | 150 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 614 mm |
| Djup | 500 mm |
| Vikt | 15,3 kg |
| Garantitid | (år) 2 |
