Köksfläkt POPULAR SF260C
Klassisk spisfläkt
POPULAR SF260C är en klassisk underbyggd spisfläkt för montering under köksskåp. Den har kraftfull belysning som ger bra arbetsljus vid spisen och gör det enklare att hålla koll under matlagningen. Fläkten är konstruerad för smidig rengöring: invändiga delar kan i stort sett tas loss och diskas var för sig, vilket även underlättar när du vill komma åt att torka bort fett och damm på insidan. Skruvar för montering under köksskåp ingår. För sidomontering behövs vinkelkonsol 9000869 (köps separat). Väggkonsol 9000740 beställs också separat och ingår inte.
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Köksfläkt |
| Montering | Underbyggnad |
| Färg | Vit |
| Energiklass (A-G) | C |
| Energiförbrukning per år | 39 kWh/år |
| Ljudnivå | (dB) 64 |
| Ljudnivåklass (A-D) | |
| Belysning | Ja |
| Typ av belysning | Led |
| Typ av styrning | Vred |
| Wifi | Nej |
| Trådlös koppling mellan kompatibel häll och fläkt | Nej |
| Motortyp | |
| Fettfilter | Metallfilter |
| Antal hastighetsinställningar | 3 st |
| Luftmängd | m³ |
| Luftflöde vid minimihastighet under normalt bruk ( | 179 m³/tim |
| Luftflöde vid maximihastighet under normalt bruk | 344 m³/tim |
| Kapacitet intensivläge | m³/h |
| Min höjd | 80 mm |
| Max höjd | 80 mm |
| Stosdimension | 125 mm |
| Bredd | 598 mm |
| Höjd | 80 mm |
| Djup | 490 mm |
| Vikt | 7,4 kg |
| Garantitid | (år) 2 |
