Parkett Abetone Ek
13mm 3-stav
Ek Abetone är en vitpigmenterad, mattlackad 3-stav med bas på ekens naturliga färgvariationer. Får innehålla mindre kvistar.
Naturligt förekommande variationer i träets färg tillåts, från ljus till mörkbrun. Produkten har medelstora, svarta kvistar. Kvistarna kan variera i storlek och antal.
Naturligt förekommande variationer i träets färg tillåts, från ljus till mörkbrun. Produkten har medelstora, svarta kvistar. Kvistarna kan variera i storlek och antal.
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Parkettgolv |
| Storlek | 200x2423mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Vikt | 24,5 kg |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Material | Ek |
| Färg | Naturlig/Brun, Får en gulare ljusbrun färgton över tiden. |
| Montering | Woodloc® 5G |
| Antal i förpackning | 7 st |
| Antal kvadratmeter i förpackning | 3,4 m² |
| Spontat | |
| Ljusbeständig | |
| Tål golvvärme | Ja |
