Parkett Pure Ek Nature
13mm 3-stav
Pure är en kollektion utan lasyr som alltså bevarar det naturliga utseendet hos träslagen. Trots att kollektionen är transparent erbjuder den en stor variation av nyanser. De kommer av det naturliga träets färgvariationer men också, som är fallet med ek-golven
PARKETT PURE EK NATURE 13 3-STAV MATTLACK 2,66M2/PKT
PARKETT PURE EK NATURE 13 3-STAV MATTLACK 2,66M2/PKT
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Parkettgolv |
| Storlek | 194x2281mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Vikt | 19,418 kg |
| Ytbehandling | Mattlackad |
| Material | Ek |
| Färg | Mellan mörk |
| Montering | 2-lock |
| Antal i förpackning | 6 st |
| Antal kvadratmeter i förpackning | 2,66 m² |
| Spontat | |
| Ljusbeständig | |
| Tål golvvärme | ja |
