Utdragsfläkt Eicoline W
Utdragsfläkt
Utdragsfläkt med inbyggd timer som kan ställas på 4, 8 eller 15 minuter för smidig eftergångsventilation. Fläkten är utrustad med stålfilter och har glas i utdragsdelen. Tänd- och släckning sker direkt via utdraget, vilket ger enkel hantering i vardagen. Dessutom finns riktbara spotlights som gör det lätt att anpassa belysningen över hällen.
Snabb och enkel montering
Elektronisk kontroll
Utblås på vänster sida
Snabb och enkel montering
Elektronisk kontroll
Utblås på vänster sida
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Köksfläkt |
| Montering | Underbyggnads |
| Färg | Vit |
| Energiklass (A-G) | D |
| Energiförbrukning per år | 75 kWh/år |
| Ljudnivå | (dB) 68 |
| Ljudnivåklass (A-D) | E |
| Belysning | Ja |
| Typ av belysning | Led |
| Typ av styrning | Soft touch-kontroll |
| Wifi | Nej |
| Trådlös koppling mellan kompatibel häll och fläkt | Nej |
| Motortyp | |
| Fettfilter | Metallfilter |
| Antal hastighetsinställningar | 3 st |
| Luftmängd | m³ |
| Luftflöde vid minimihastighet under normalt bruk ( | 193 m³/tim |
| Luftflöde vid maximihastighet under normalt bruk | 289 m³/tim |
| Kapacitet intensivläge | m³/h |
| Min höjd | mm |
| Max höjd | mm |
| Stosdimension | 150 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 130 mm |
| Djup | 280 - 470 mm |
| Vikt | 15 kg |
| Garantitid | (år) 4 |
