Köksfläkt MISSY PB IX/A/60
Stilren och klassisk fläkt
Stilren väggfläkt för dig som vill ha en ren och modern känsla i köket. Fläkten manövreras med tryckknappar och har inbyggd LED-belysning som ger tydligt arbetsljus över spishällen. Med en maximal luftström på 395 m³/t hjälper den till att leda bort matos och ånga vid matlagning. Den moderna designen gör att den smälter in snyggt i samtida köksmiljöer.
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Köksfläkt |
| Montering | Väggmontering |
| Färg | Rostfri |
| Energiklass (A-G) | D |
| Energiförbrukning per år | 57 kWh/år |
| Ljudnivå | (dB) 68 |
| Ljudnivåklass (A-D) | |
| Belysning | Ja |
| Typ av belysning | Led |
| Typ av styrning | Tryckknappar |
| Wifi | Nej |
| Trådlös koppling mellan kompatibel häll och fläkt | Nej |
| Motortyp | |
| Fettfilter | Metallfilter |
| Antal hastighetsinställningar | 3 st |
| Luftmängd | m³ |
| Luftflöde vid minimihastighet under normalt bruk ( | 165 m³/tim |
| Luftflöde vid maximihastighet under normalt bruk | 395 m³/tim |
| Kapacitet intensivläge | m³/h |
| Min höjd | 739 mm |
| Max höjd | 1061 mm |
| Stosdimension | 150 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 739-1061 mm |
| Djup | 450 mm |
| Vikt | kg |
| Garantitid | (år) 4 |
