Köksfläkt POPULAR FK260C
Effektiv kolfilterfläkt
POPULAR FK260C är en komplett kolfilterfläkt för underbyggnad med inbyggd belysning som ger bra arbetsljus och överblick vid matlagning. Fläkten är utformad för enkel manövrering där du smidigt kan växla mellan olika lägen. Med uppdaterad Easy Clean blir rengöringen mer lättillgänglig: invändiga komponenter kan lossas med snäppfästen och diskas separat, vilket gör det enkelt att även torka rent på insidan. Monteringsdetaljer för installation under skåp medföljer vid leverans. För fristående väggmontage krävs väggkonsol som inte ingår och beställs separat (artikel 9094072).
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Köksfläkt |
| Montering | Underbyggnad |
| Färg | Vit |
| Energiklass (A-G) | C |
| Energiförbrukning per år | 38 kWh/år |
| Ljudnivå | (dB) 64 |
| Ljudnivåklass (A-D) | |
| Belysning | Ja |
| Typ av belysning | Led |
| Typ av styrning | Vred |
| Wifi | Nej |
| Trådlös koppling mellan kompatibel häll och fläkt | Nej |
| Motortyp | |
| Fettfilter | Metallfilter |
| Antal hastighetsinställningar | 3 st |
| Luftmängd | m³ |
| Luftflöde vid minimihastighet under normalt bruk ( | 179 m³/tim |
| Luftflöde vid maximihastighet under normalt bruk | m³/tim |
| Kapacitet intensivläge | m³/h |
| Min höjd | 150 mm |
| Max höjd | 150 mm |
| Stosdimension | mm |
| Bredd | 598 mm |
| Höjd | 150 mm |
| Djup | 49 mm |
| Vikt | 6,4 kg |
| Garantitid | (år) 2 |
