Köksfläkt SILENZIO W TC
Extra smal modell, ger bra utrymme över hällen
Köksfläktsinsats för integrering i skåp ur Unique Collection. Den extra smala utformningen ger mer fri höjd och underlättar arbetet vid spishällen. Modellen har timer som gör det enkelt att låta fläkten fortsätta en stund efter matlagningen för att ventilera ut kvarvarande ånga och matos.
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Köksfläkt |
| Montering | Underbyggnad |
| Färg | Vit |
| Energiklass (A-G) | D |
| Energiförbrukning per år | 87 kWh/år |
| Ljudnivå | (dB) 64 |
| Ljudnivåklass (A-D) | |
| Belysning | Ja |
| Typ av belysning | Led |
| Typ av styrning | Touchkontroll |
| Wifi | Nej |
| Trådlös koppling mellan kompatibel häll och fläkt | Nej |
| Motortyp | |
| Fettfilter | Metallfilter |
| Antal hastighetsinställningar | 3 st |
| Luftmängd | m³ |
| Luftflöde vid minimihastighet under normalt bruk ( | 212 m³/tim |
| Luftflöde vid maximihastighet under normalt bruk | 437 m³/tim |
| Kapacitet intensivläge | m³/h |
| Min höjd | 425 mm |
| Max höjd | 425 mm |
| Stosdimension | 150 mm |
| Bredd | 598 mm |
| Höjd | 428 mm |
| Djup | 400 mm |
| Vikt | kg |
| Garantitid | (år) 4 |
