Köksfläkt Solo SF160A
Bäst i klassen
Den här spisfläkten kombinerar modern form med en lättöverskådlig kontrollpanel för smidig användning i vardagen. Konstruktionen är framtagen för enkel rengöring: delar kan tas loss för disk och insidan är lätt att komma åt för avtorkning. Integrerad belysning ger bra ljus över hällen och gör det enklare att följa matlagningen.
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Köksfläkt |
| Montering | Underbyggnad |
| Färg | Vit |
| Energiklass (A-G) | A+ |
| Energiförbrukning per år | 18 kWh/år |
| Ljudnivå | (dB) 62 |
| Ljudnivåklass (A-D) | |
| Belysning | Ja |
| Typ av belysning | Led |
| Typ av styrning | Tryckknapp |
| Wifi | Nej |
| Trådlös koppling mellan kompatibel häll och fläkt | Nej |
| Motortyp | |
| Fettfilter | Metallfilter |
| Antal hastighetsinställningar | 4 st |
| Luftmängd | m³ |
| Luftflöde vid minimihastighet under normalt bruk ( | 102 m³/tim |
| Luftflöde vid maximihastighet under normalt bruk | 315 m³/tim |
| Kapacitet intensivläge | m³/h |
| Min höjd | 60 mm |
| Max höjd | mm |
| Stosdimension | 125 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Djup | 490 mm |
| Vikt | 6,4 kg |
| Garantitid | (år) 2 |
