Köksfläkt SUNDA-2 60 VIT
Effektivt snål fläkt
Köksfläkt i energiklass A med LED-belysning som ger bra arbetsljus över hällen. Du väljer mellan 4 hastigheter för att anpassa uppfångningen av matos efter behov. Den inbyggda timern kan låta fläkten fortsätta gå en stund efter matlagningen och stänger sedan av automatiskt. EasyClean-funktionen gör det möjligt att rengöra inte bara filtret utan även insidan där fett och partiklar kan samlas. Fläkten levereras med metalltrådsfilter och kan kompletteras med kolfilter för recirkulationsdrift. Konsol ingår i förpackningen.
| Produktspecifikation | |
|---|---|
| Typ | Köksfläkt |
| Montering | Underbyggnad |
| Färg | Vit |
| Energiklass (A-G) | A |
| Energiförbrukning per år | 55 kWh/år |
| Ljudnivå | (dB) 55 |
| Ljudnivåklass (A-D) | |
| Belysning | Ja |
| Typ av belysning | Led |
| Typ av styrning | Tryckknapp |
| Wifi | Nej |
| Trådlös koppling mellan kompatibel häll och fläkt | Nej |
| Motortyp | |
| Fettfilter | Metallfilter |
| Antal hastighetsinställningar | 4 st |
| Luftmängd | m³ |
| Luftflöde vid minimihastighet under normalt bruk ( | 120 m³/tim |
| Luftflöde vid maximihastighet under normalt bruk | 364 m³/tim |
| Kapacitet intensivläge | 718 m³/h |
| Min höjd | 268 mm |
| Max höjd | 268 mm |
| Stosdimension | 125-160 mm |
| Bredd | 598 mm |
| Höjd | 268 mm |
| Djup | 478 mm |
| Vikt | 12,7 kg |
| Garantitid | (år) 2 |
